stomatologia zabrze - Stomatologia

gabinet dentystyczny zabrze

Profesjonalne wykonywanie zawodu stomatologa

Jak w wielu podobnych dziedzinach także profesjonalizm dentystów zależy od ich cech charakteru. Oczywiście, stomatologia to określone działania mające na celu między innymi usunięcie ubytków w uzębieniu, ale o

stomatologia zabrze - Stomatologia gabinet dentystyczny zabrze
dpowiednie podejście do pacjenta jest gwarantem popularności w swoim środowisku i dobrej opinii. Stomatolodzy powinni być przede wszystkim cierpliwi i wykazywać umiejętność zniwelowania stresu wśród swoich pacjentów. Takie umiejętności mogą pomóc w sprawniejszej, a w związku z tym w szybszej pracy, co na pewno będzie skutkowało większym zadowoleniem ze strony pacjentów. Dodatkowymi atutami w tej pracy może być na przykład umiejętność rozmowy z klientami, która może sprawić, że osoba siedząca na fotelu dentystycznym zapomni o odczuwanym bólu.

Bardzo często studenci stomatologii udzielają bezpłatnych porad dentystycznych. W wielu instytutach stomatologicznych dzięki temu uzyskują oni niezbędne do wykonywania tego zawodu doświadczenie. Pacjentów chętnych na darmowe konsultacje dentystyczne stomatologiczne jest wielu. Z drugiej strony, wiele osób obawia się leczenia zębów przez niedoświadczone osoby. Jak w każdej branży, tak i tutaj przyuczenie przyszłego stomatologa do zawodu jest niezbędne. Trzeba przyznać, że w całym toku studiów studenci kierunków medycznych muszą poznawać na przykład wiele łacińskich sformułowań, a liczba zajęć praktycznych jest naprawdę mała. Wobec tego takie praktyki mogą się okazać niezwykle cenne w przyszłym życiu zawodowym.


Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole

Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole za pomocą włókien ozębnej wnikających do cementu, który pokrywa powierzchnię korzenia. Na szczycie korzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis dentis) aż do komory zęba. Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj) bądź więcej kanałów o wspólnym lub oddzielnym ujściu. Kanały te mogą oddawać kanały boczne, a przy samym ujściu najczęściej dzielą się na 3 gałęzie tworząc deltę korzeniową inaczej zwaną ramifikacjami Preisswerka-Fishera.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Zęby - profilaktyka

W celu maksymalnego ograniczenia wystąpienia bólów zębów na tle zmian w obrębie tkanki twardej i stanów chorobowych miazgi należy:

dbać o higienę jamy ustnej:
przynajmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą zawierającą fluor;
delikatnie szczotkować dziąsła i język;
przestrzenie międzyzębowe czyścić nicią dentystyczną;
stosować płyn do higieny jamy ustnej;
ograniczyć spożycie produktów zawierających cukier;
stosować dietę bogatą w wapń;
spożywać duże ilości wody w celu wspomagania procesu produkcji śliny;
regularnie kontrolować stan uzębienia u dentysty:
raz na 12-24 miesiące ? osoby bez problemów z zębami i jamą ustną;
co 6 miesięcy ? dzieci (w celu szybszego wykrycia ewentualnych zmian);
przeprowadzać czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
w razie potrzeby stosować zalecone przez lekarza kuracje fluoryzacyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w