Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Stomatologia

Dobry dentysta Gliwice

Znieczulenia u dentysty

Leczenie zębów u dentysty może kojarzyć się z nieprzyjemnym i specyficznym bólem, jednak z pomocą nowoczesnych środków znieczulających można te odczucia zminimalizować, a nawet zniwelować. Coraz więcej gabinetów dentystycznych zaopatruje

Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Stomatologia Dobry dentysta Gliwice
się w coraz nowocześniejsze metody znieczulania miejscowego, a nawet ogólnego. Jeżeli jesteśmy wyjątkowo wrażliwi, albo mamy do wykonania skomplikowany zabieg warto wybrać się do gabinetu, który oferuje znieczulenie ogólne- czyli narkozę.


Ocena zdjęć RTG zębów

Zdjęcia RTG zębów wykonywane są u osób w każdym wieku wówczas, gdy stają się one potrzebne dla oceny stanu zdrowia zębów. Najczęściej stają się one niezbędne podczas poważniejszego leczenia kanałowego lub poważniejszej ekstrakcji większej ilości zębów. Analizą zdjęć RTG zajmują się dentyści oraz niekiedy sami pracownicy wykonujący tego rodzaju badania diagnostyczne. Zdarza się również, że niektóre zdjęcia RTG muszą być bardzo szczegółowo opisywane, aby mogły naprawdę pomóc w prowadzeniu procesu leczenia zębów. Obecnie różnej wielkości zdjęcia RTG zębów wykonywane są we wszystkich przychodniach dentystycznych i są dostępne zarówno w darmowy sposób, jak i za specjalną dopłatą. Dzięki temu praktycznie wszyscy pacjenci mogą z nich korzystać.

Leczeniem wad zębowych zajmują się ortodonci razem z dentystami. Stomatolodzy są potrzebni wówczas, gdy podczas prowadzenia zabiegów ortodontycznych zachodzi potrzeba usunięcia jakiegoś zęba lub jego szlifowania. Pomagają oni także w samej diagnostyce wad zębowych i ustalaniu konkretnych etapów leczenia. Zdarza się również, że stale trzeba zmieniać metody, po które sięga się podczas współpracy z konkretnym pacjentem. Wszystko to sprawia, że nawet ci pacjenci, którzy posiadają bardzo poważne problemy mogą cieszyć się z efektów podjętego u nich leczenia. Oczywiście najbardziej skuteczne jest ono u dzieci i młodzieży, jednak również osoby dorosłe mogą korzystać z różnych metod leczenia ortodontycznego.


Dlaczego chorujemy na paradontozę?

Choroby dziąseł mogą się rozwinąć u wszystkich, jednak są pewne grupy ryzyka. Nie zawsze powodem wystąpienia stanu zapalnego jest zaniedbanie.

Czasem to prostu "taki urok" pacjenta. Bardzo duże znaczenie ma po prostu czynnik genetyczny, a jak wiemy nie można temu zapobiec. Jedyną rzeczą, którą można zrobić to po prostu poświęcenie szczególnej uwagi swoim zębom i częstsze wizyty u dentysty w celu usunięcia kamienia nazębnego.

Duże znaczenie ma też po prostu to jaką mamy odporność na infekcje bakteryjne. Jeżeli ogólnie nasz system immunologiczny jest osłabiony, to ryzyko wystąpienia paradontozy jest wyższe.

Jak widać, nie zawsze przyczyną jest po prostu zaniedbanie. Czasem na rozwój choroby na mamy większego wpływu.